Slovenská verzia Anglická verzia Rakúska verzia Nemecká verzia Talianska verzia Poľská verzia Francúzska verzia Čínska verzia

Palivové drevo

Kontakt: +421 917 649 213

V súčasnosti sa čoraz viac začína diskutovať o nedostatku uhľovodíkových palív, ich ekonomickej neúnosnosti pri využívaní a do popredia sa dostáva aj otázka energetickej nezávislosti krajín. Keďže Slovensko patrí medzi lesnaté krajiny je používanie biomasy a palivového dreva najideálnejšou cestou k energetickej nezávislosti, podpore domáceho priemyslu, znižovaniu nákladov vynaložených na energie ako aj cestou k životu spätého s prírodou.

Pre zaujímavosť a lepšiu predstavu si môžeme porovnať niekoľko palív. Množstvo energie získané z 1 m3 tvrdého dreva je približne rovnaké ako množstvo energie zo 440 kg hnedého uhlia alebo 210 kg butánu, poprípade 280 kg čierneho uhlia.

Ako spoločnosť ponúkame viac kategórií palivového dreva, z ktorých si vyberie zákazník uprednostňujúci úplne alebo čiastočné vlastné spracovanie, ale aj zákazník preferujúci komfort a časovú nenáročnosť. Štiepané drevo ponúkame v dvoch základných dĺžkach a to 33cm a 50cm, na požiadanie zákazníka pripravíme štiepy akejkoľvek dĺžky. Našu ponuku dopĺňa drevo na prípravu pokrmov, dekoratívne drevo do krbov a taktiež štiepy z mäkkého dreva určené na zapaľovanie.


Listnaté tvrdé palivové drevo (buk, hrab, dub) voľnoložené v dĺžkach 2 – 4 m

Listnaté tvrdé palivové drevo (buk, hrab, dub) voľnoložené v dĺžkach 2 – 4 m 115 €
prm

Tento druh palivového dreva je určený pre zákazníkov uprednostňujúcich úplné vlastné spracovanie, výhodou je nižšia cena opakom je vysoká prácnosť, potrebné technické vybavenie a v domácich pracovných podmienkach je často krát zvýšené riziko úrazu.

Cena: 115,00 € / prm

Listnaté tvrdé palivové drevo (buk, hrab, dub) voľnoložené, štiepané

Listnaté tvrdé palivové drevo (buk, hrab, dub) voľnoložené, štiepané 95
prms

Tento produkt je vynikajúcim variantom spomedzi ďalších dvoch, vyžaduje si len uloženie bez akejkoľvek technickej náročnosti, bez rizika zranenia, čisté, pohodlné a pri zachovaní prijateľnej ceny. Najžiadanejší produkt našich zákazníkov.

Cena: 95,00 € / prms.

Akcia 79,00 € / prms do vypredania zásob pred sezónou

Doprava:

0-20km - 1km/0,85 €
21-30km - 1km/0,80 €
31-40km - 1km/0,75 €
41km+ - 1km/0,70 €

Dopravu zabezpečujeme zo skladu palivového dreva v obci Lošonec, okr. Trnava. prms - priestorový meter sypaný.


Mäkké ihličnaté palivové drevo (smrek, smrekovec, borovica) voľno ložené, štiepané

Mäkké ihličnaté palivové drevo (smrek, smrekovec, borovica) voľno ložené, štiepané 60 €
prms

Tento produkt je lacnejším variantom k drevu listnatému, tvrdému,
no má najlepšiu výhrevnosť pre zplyňovací kotol. Drevo je suché, vhodné
na priame použitie. Polienka vyrobíme podľa požiadavky, ako u listnatého
palivového dreva.

Cena: 60,00 € / prms

Mäkké ihličnaté palivové drevo (smrek, smrekovec, borovica) voľno ložené, odrezky pri spracovaní

Mäkké ihličnaté palivové drevo (smrek, smrekovec, borovica) voľno ložené, odrezky pri spracovaní 50 €
prms

Odrezky, ktoré vznikajú pri krátení guľatiny na presnú mieru, majú tvar guliačov, nie su štiepané, priemer odrezkov 25 - 45cm, rôznych dĺžok, zväčša od 25 do 35cm. Produkt je cenovo výhodný, na vlastné spracovanie, podľa potreby zákazníka. Odrezky sú suché, na priame použitie.

Cena: 50,00 € / prms do vypredania zásob

Listnaté tvrdé palivové drevo (buk, hrab, dub) štiepané, v paletách

Listnaté tvrdé palivové drevo (buk, hrab, dub) štiepané, v paletách 125 €
prm

Štiepané palivové drevo uložené v paletách je veľmi komfortný a kompaktný spôsob uloženia dreva. Je vhodný najmä na dlhšie uskladnenie, možnosť jednoduchého presunu napr. ručným paletovacím vozíkom, praktické umiestnenie priamo k vykurovaciemu telesu.

Cena: 125,00 € / prm

Pelety ENplus A1

Pelety ENplus A1 330 €
tona

Pelety sú vysoko kvalitné, ekologické a certifikované EN plus® A1 SK, vyrobené zo smrekovej piliny. Balené sú po 15kg v plastových vreckách, uložené na palete po 78ks. Váha celej palety je 1,17tony. Momentálne osobný odber P.F.A. spol. s r.o. Zahradkárska 14, 90055 Lozorno, nakládku zabezpečíme. Pracujeme na možnosti dodania, priamo na adresu zákazníka.

Cena: 330,00 € / tona

Brezové dekoratívne palivové drevo štiepané, balené

Dočasne vypredané

Brezové dekoratívne palivové drevo štiepané, balené

Súčasťou našej ponuky je aj dekoratívne brezové drevo balené v cca 12 kg balíkoch. Vďaka zaujímavej farebnosti je naukladané brezové drevo vhodným dekoratívnym prvkom ku každému krbu. Jeho vlastnosti z neho robia príjemné, nepraskajúce a vkusné palivo pre krby alebo kachle. Povýšte originalitu zimného večera!

Cena: 2,00 € / balík

Čerešňové drevo vhodné na prípravu pokrmov štiepané, balené

Dočasne vypredané

Čerešňové drevo vhodné na prípravu pokrmov štiepané, balené

Drevo ovocných stromov a špecialne čerešňové patrí medzi navhodnejšie drevo na prípravu pokrmov na grile, rošte ale najmä pri domácom údení mäsa, rýb alebo syrov kde získavajú údeniny jedinečnú arómu a chuť bez horkosti. Čerešňové drevo ponúkame v balení s hmotnosťou cca 12 kg. Doprajte zážitok aj chuťovým bunkám!

Cena: 3,00 € / balík

Hroznové drevo vhodné na prípravu pokrmov, balené

Dočasne vypredané

Hroznové drevo vhodné na prípravu pokrmov, balené

Predstavujeme vám exkluzívny produkt určený na prípravu jedál, tvoria ho hrubé kusy rezaného dreva vinnej révy, tento výnimočný materiál je známy najmä v talianskej kuchyni kde je veľmi žiadaný. Starostlivo vyberané extra hrubé kusy sú ponúkané v rovnakej dĺžke a v balíkoch s hmotnosťou cca 14kg. Myslíte si , že Taliani nevedia variť?

Cena: 20,00 € / balík

Štiepy na zapaľovanie

Štiepy na zapaľovanie

Našu ponuku kompletizujú štiepy určené na zapaľovanie pri grilovaní, údení, krbovom kúrení alebo pri samotnom vykurovaní kotlom. Sú vyrábané zo suchého smrekového dreva a balené v balíkoch vážiacich cca 8 kg, priemerná šírka štiepu je cca 2 cm. Nemusíte si odseknúť prst...

Cena: 4,00 € / balík

Kontaktujte nás pomocou nasledovného formulára

V prípade ak ste si vybrali z našej ponuky, vyplňte nasledovný formulár a do správy uveďte množstvo a druh produktu o ktorý máte záujem a my pre Vás vypracujeme nezáväznú objednávku.

Vaše meno: *
Vaše priezvisko: *
Dodacia adresa:
E-mailová adresa: *
Telefónne číslo: *
Správa: * (uveďte druh a množstvo produktu, o ktorý máte záujem)

Poznámka

*priestorový meter sypaný: polienka voľne nasypané do priestoru 1x1x1m
*priestorový meter: polienka uložené do priestoru 1x1x1m
Ceny sú bez DPH.

Copyright © 2008 - 2013 Jurovčík. Všetky práva vyhradené. Design by Krea, Develop by Creative Solution